نبرد رباتها در کیش

0

آنیکال –

مرتضی موسی خانی رئیس کمیته ملی ربوکاپ در حاشیه مراسم افتتاحیه این مسابقات در جمع خبرنگاران گفت: در این دوره از رقابتها به مدت دو روز دربخش دانشجویی و با حضور ۱۴۰ شرکت کننده خارجی با ترکیب ۳۲ تیم و ۱۱۰ شرکت کننده داخلی در قالب ۹ تیم و در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگذار می شود.
وی افزود: دراین مسابقات تیم های روسیه ، سنگاپور، مالزی ، چین و ژاپن وتیم های مختلف از دانشگاه ها و مدارس کشور علاوه بر ارائه دستاوردهای خود، با یکدیگر به رقابت میپردازند.
موسی خانی: هدف از برگذاری این مسابقات را تشویق دانشجویان و محققان به تولید علم و ساخت رباتهای هوشمند عنوان کرد .
همچنین در این رقابت ها ربات های مجازی ، ربات های نرم افزاری که نیاز به هزینه ساخت ندارند و با یک رایانه دستی می توان این ربات ها را شبیه سازی کرد و ربات های فوتبالیست حضور دارند و ربات های صنعتی تیم سنگاپور و آلمان با ۵ تیم ایرانی در زمینه رباتهای صنعتی رقابت می کنند.
ربات اطفاء حریق ، ربات پیکِن پِلِیس و ربات زیر آبی و جستجوگر در عمق ۱۰۰ متر نمونه هایی از رباتهای ساخته شده بدست دانشجویان و پژوهشگران ایرانی و ربات آتش نشان ، امداد جو ، زیر دریایی ، حمل کالا به صورت پروازی و حمل کالا در انبارداری و لجستیک کارخانه های صنعتی از دستاوردهایی بود که در نمایشگاه رباتیک کیش ارائه می شود.
همچنین ۱۴مقاله برتر از ۷۰ مقاله رسیده به دبیرخانه مسابقات ۱۹ آذر با حضور پرفسور ایشی متخصص هوش مصنوعی در سمپوزیوم ربوکاپ کیش ارائه می شود.
پرفسور چوو رئیس اتحادیه ربوکاپ آسیا و اقیانوسیه برگزاری رقابت ها در حد مطلوب عنوان کرد و گفت: ایده های نو باید کاربردی شود و از توان این دانشمندان و محققان جوان در رشد و توسعه علوم رباتیک ، هوش مصنوعی و خدمت به بشریت بهره برد.
پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، همتی استاندار هرمزگان و تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاح این مسابقات حضور داشتند.
تیم ایران تاکنون در دوره های قبلی این رقابتها در بخش بزرگسالان موفق به دریافت ۱۳رتبه برتر شده است .

∎​

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here