مغفول ماندن حوزه فرهنگی در کشور/ دشمن به دنبال تغییر باورها است

0

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر یکشنبه در همایش سبک زندگی اسلامی و ایرانی با موضوع پیشگیری از طلاق و تحکیم بنیان خانواده که در مجتمع خانم الانبیاء رشت برگزار شد، اظهارکرد: تمام ابعاد زندگی انسان ها از تولد تا مرگ مشمول سبک زندگی اسلامی است.

وی ترویج و اشاعه سبک زندگی الهی را از مهم ترین برنامه های انبیا و اولیای الهی دانست و افزود: آنها سبک زندگی الهی و اسلامی را در مسیر جریان بخشی جامعه اسلامی به شیوه الهی برای انسان ها بیان کرده اند.

 اومانسیم به دنبال جدایی زندگی از دین و خدا است

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ورود مدرنیته در جوامع بشری، خاطرنشان کرد: سبک زندگی انسان ها با آمدن مدرنیته از زندگی الهی و اسلامی فاصله گرفته است.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه امروز مدرنیته در گفتار، رفتار و زوایای زندگی انسان ها تأثیرگذار بوده است، تصریح کرد: متاسفانه زندگی امروز زندگی غیراسلامی و الهی بوده و سبک زندگی امروز متأثر از اندیشه های اومانسیم است.

وی همچنین به نقش فضای مجازی و رسانه هم به عنوان یک ظرفیت و هم تهدید در این زمینه اشاره کرد و یادآورشد: آنچه که در دنیا امروز در حوزه فضای مجازی و رسانه با آن روبه رو هستیم تهدید آن بیش از فرصت آن است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اندیشه اومانسیم زندگی را جدا از دین و خدا می داند، افزود: قدرت های سلطه گر نیز از این اندیشه برای منحرف کردن باورهای جوامع بشری استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز رسانه و فضای مجازی در دست قدرت های استکباری است، گفت: تنها راه نجات کشورهای اسلامی و مسلمانان بازگشت به شریعت، احکام و قوانین اسلامی است.

نماینده ولی فقیه درگیلان با بیان اینکه دشمن به دنبال نابود کردن پایگاه امن مسلمانان یعنی قرآن و احکام اسلامی است، اظهار کرد: ظرفیت های بسیاری در بخش های مختلف در دین اسلام وجود دارد که همین ظرفیت سبب هراس دشمنان شده است.

 عدم توجه مسئولان به حوزه فرهنگی کشور

امام جمعه رشت به اشاعه، ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی در بسیاری از نقاط جهان اشاره کرد و گفت: کشورها در دنیا به حوزه فرهنگی خود بسیار توجه کرده و برای آن هزینه می کنند. این درحالی است که مسئولان فرهنگی کشور متاسفانه به این حوزه لازم را ندارند.

وی به عدم تخصیص بودجه مناسب به حوزه فرهنگی نیز اشاره و تصریح کرد: در یک جامعه به همان اندازه که به حوزه اقتصادی و سیاسی توجه می شود باید حوزه فرهنگی نیز توجه کرد.

آیت الله فلاحتی یکی از بزرگترین تهدیدات در سبک زندگی را وجود شبکه های رسانه ای و ماهواره ای عنوان و خاطرنشان کرد: براساس تحقیقات انجام شده امروز شبکه های ماهواره ای تهدید مهمی برای خانواده ها و جوامع محسوب می شود.

وی به برخی اهداف دشمنان از افزایش شبکه های ماهواره ای علیه نظام مقدس اسلامی اشاره کرد و افزود: قداست زدایی از ارزش های متعالی زندگی مسلمانان، تخریب باورهای دینی،  زشتی زدایی از روابط دختران و پسران، القای الگوهای منفی به صورت باور، حجابزدایی، غیرت زدایی به ویژه از مردان و دوری از تربیت دینی بخشی از اهداف دشمن در این زمینه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه رسالت بزرگی برعهده مسئولان نظام در زمینه ترویج مدبرانه و هوشمندانه احکام اسلامی به ویژه در حوزه تربیت فرزندان وجود دارد، ادامه داد: خانواده ها همه امور در حوزه تربیتی را به عهده مسئولان و جامعه می گذارند در حالی تنها ۲۰ درصد توسط برعهده آنها بوده و ۸۰ درصد باقی مربوط به خانواده است.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here