نماینده روسیه در آژانس:آمریکا با خروج از برجام خود را بی آبرو کرد

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری مهر، نماینده روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آمریکا در تلاش است که دیگر کشورها را وادار به نقض تعهدات مربوط به توافق هسته ای با ایران کند و با خروج از برجام و اثبات اینکه یک شریک غیرقابل اتکا است خود را بی آبرو کرد. 

میخاییل یولیانوف در نشست روز چهارشنبه شورای حکام گفت: آمریکا نه تنها تعهدات خود درباره توافق هسته ای با ایران را اجرا نکرده است بلکه در تلاش است اجازه ندهد دیگران نیز به تعهدات خود پایبند باشد.

وی گفت: آمریکا با اثبات اینکه یک شریک غیرقابل اتکا است خود را بی آبرو کرد و اعتبار خود را از بین برد. 

یولیانوف افزود: واشنگتن با خروج از برجام و اعمال تحریم ها بر ایران اکنون به دیگران نیز اجازه نمی دهد به تعهدات خود به توافق هسته ای با ایران پایبند باشند.

وی عنوان کرد: به عقیده ما نگرانی های آمریکا درباره فعالیت های هسته ای ایران ساختگی است و تلاش برای جبران مافات در برابر ایران است.

این دیپلمات روس ادامه داد: اقدامات آمریکا موجب تضعیف اعتماد به نظام بین المللی پادمان ها و تضمین های آژانس بین المللی انرژی اتمی می شود که با بیشترین دقت از سوی این نهاد پیگیری و راستی آزمایی شده است و همه اینها در حالی است که احتمال تولید تسلیحات هسته ای توسط ایران در عمل صفر است.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here