نجوای الغوث الغوث مومنان و روزه داران خداجوی خراسان جنوبی در سومین شب قدر

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، شب گذشته مساجد،تکایا ومراکز مذهبی در سراسر استان  خراسان جنوبی میزبان عاشقانی بود که برای راز و نیاز با شب فرصت ها،شب راز و نیازمعبود خویش آمده بودند.

آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، امامزادگانباقریه و  ۳۰ بقعه خراسان جنوبی از مکان های مذهبی بود که پیر و جوان عاشقانه آنجا گرد هم آمده بودند و نجوای عاشقی سر می دادند.

 رواق ها و محوطه های بیرونی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس ، پر بود از عاشقانی که با چشم گریان و قرآن بر دست راز و نیاز می کردند.

آنچه در مراسم شب بیست و  سوم  به چشم می آمد حضور پرشور نوجوانان و جوانان بود که با نشاطی معنوی در کنار خانواده یا با دوستان خود دعا و راز و نیاز می کردند.

شب قدر، قلب ماه رمضان معرفی شده است. از این گذشته، در بسیاری از ادعیه ماه مبارک رمضان، از خداوند، درک شب قدر تقاضا می شود.

در حقیقت، شب قدر کانون توجه در ماه مبارک و بلکه در طول سال است. سنت و سیره بسیاری از علمای بزرگ اسلامی این بوده است که از ماهها قبل خود را برای درک شب قدر آماده می ساخته اند.

بنابراین، شب قدر، علی رغم اینکه در ظاهر، همانند شبهای دیگر سال است و چند ساعتی بیش نیست، اما تمامی نشانه ها حکایت از آن دارند که در جهان ماوراء، ارزشی بالاتر از این ظواهردارد که نزد ما مکشوف است.

همانگونه که روایت شده، حضرت زهرا (سلام الله علیها) فرزندان خود را در روز ماقبل شب قدر به استراحت وا می‌داشت و تاکید می فرمود از خوابیدن در شب قدر بپرهیزند.

سومین شب از شب های قدر هم گذشت، شبی که خیلی ها فرصت راز و نیاز در مساجد را داشتند و عده ای دیگر هم این فرصت برایشان دست نداد.

/

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here