رویای «اسرائیل از نیل تا فرات» رنگ باخته است

0

به گزارش آنیکال به نقل از به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری مهرکمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین بیانیه ای درباره فرارسیدن روز قدس صادر کرد.  

در این بیانیه آمده است:

«بسمه تعالی

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین- نهاد ریاست جمهوری

روز جهانی قدس لیله القدر تاریخ اسلام

“وَ لا یَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْکُفَّارَ وَ لا یَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلاً إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا یُضیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنینَ”

«و هیچ گامی که موجب خشم کافران می‌شود برنمی‌دارند، و ضربه‌ای از دشمن نمی‌خورند، مگر اینکه به خاطر آن، عمل صالحی برای آنها نوشته می‌شود زیرا خداوند پاداش نیکوکاران را تباه نمی‌کند!»

روز جهانی قدس علاوه بر نماد وحدت جهان اسلام ونقطه عزت وکرامت، پژواک فریاد مظلومیت و دادخواهی مردم  مظلوم و بی دفاع  فلسطینی از جور و ستم و بیداد رژیم ضدبشری، کودک کش و جنایتکار صهیونیستی است. درحقیقت گرامیداشت این روز ماندگار، ضرورتی دینی، عقلی و سیاسی است. قدس نماد اسلامیت قضیه فلسطین و مظهر مظلومیت سرزمینی است که همواره مورد طمع و آز استعمار در طول تاریخ بوده که قریب به ۷۰ سال از حیات ننگین خود منشاء قتل عام ها، آوارگی ها، جنایات علیه بشریت و جنایت جنگی بیشماری شده و آوارگی میلیون ها فلسطینی و حبس و شکنجه های غیرانسانی هزاران انسان مظلوم را سبب گردیده است.

امروزه رژیم منحوس صهیونیستی با ارتکاب جنایات سبعانه در سرکوب و کشتار کودکان و زنان و مردان بی دفاع و مظلوم و ستمدیده این سرزمین، شرایط بسیار حساسی را برای منطقه رقم زده است و طرحهای خبیثانه این رژیم با پشتیبانی اسکتبار جهانی و همفکران و اذناب مرتجع و متحجر منطقه در صدد  توطئه ای مخوف برای سرکوب مقاومت در منطقه دارد. در این راستا با متوسل شدن به هرگونه اقدامی همچون انتقال سفارت به قدس شریف که در واقع زائل شدن آبروی سیاسی و شکست هیمنه پوشالی آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی در مجامع جهانی و نقض آشکار قوانین بین المللی، زخمی تازه و رنج آور بر پیکره اسلام و صلح جهانی است اما مسلمانان ایران و جهان همگام با همه آزاداندیشان دنیا ظلم و خشونت و تروریسم را در هر نقطه ای از جهان، محکوم می کنند و با انسجام و وحدت و همدلی توطئه های شوم و ننگین استکبار جهانی را برملا و خنثی می نمایند. ملت شریف و آگاه ایران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بار دیگر حضور یکپارچه خود را در راهپیمایی روز قدس به نمایش خواهند گذاشت.

رژیم صهیونیستی و همپیمانان متحجر منطقه ای باید بدانند، رویای تشکیل “خاورمیانه بزرگ” و “اسرائیل از نیل تا فرات” رنگ باخته است و تنها راهبرد موفق در حل مسأله اول جهان اسلام تمکین و تحقق راهبرد فلسطین از بحر تا نهر”، بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود و برگزاری یک رفراندوم فراگیر و آزاد در تعیین سرنوشت کشور با اراده خود آنان است.

دستگاه های دروغ پراکنی و تبلیغاتی غرب و صهیونیسم در صدد  تحریف و مخدوش نمودن اذهان عمومی مبنی بر تفرقه بین ملت فلسطین و  شاخه مقاومت اسلامی حماس با هدف متهم سازی این جبهه  بعنوان سرمنشاء گرفتاری های ملت فلسطین هستند که  ضرورت هوشیاری هر چه بیشتر ملت های مسلمان  بخصوص فلسطینی ها بیش از پیش احساس می شود و تنها راه موفقیت اتحاد و انسجام گرو ههای محور مقاومت و روشنگری توطئه های اخیر  وظیفه اصلی همه کشورهای مسلمان و آزاده خواهد بود که با هوشیاری و دقت،  علاوه بر افشای چهره کریه این رژیم نامشروع و غیر قانونی، نقشه‌ها و توطئه‌های شبکه شیطانی سلطه گر جهانی در این عرصه را نیز با شکست مواجه سازند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین – نهاد ریاست جمهوری  بعد از حمد و ثنای الهی  و درک توفیق حضور حماسی و با شکوه در آزمون سترگ و آوردگاه بزرگ “روز جهانی قدس”، علاوه بر ارج نهادن به ابتکار اصولی و بی بدیل حضرت امام خمینی (ره) در احیاء امت اسلامی و توجه به مسئله مهم قدس، از آحاد ملت عزیز و سربلند ایران و مسلمانان و آزادگان جهان دعوت می نماید تا با اجتماع حماسی خود زمینه و مقدمات زوال قطعی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی را رقم زده و بار دیگر بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و جاهلیت مدرن و قبیله‌ای روزگار را به رخ دشمنان بکشند. ما رجاء واثق داریم، نابودی “دشمن مشترک” یعنی رژیم اشغالگر و غاصب صهیونیستی در گرو همت بلند آزاد اندیشان عالم در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهد بود و هر گونه تلاش و طرحی از جمله “سازش” و “عادی‌سازی روابط با این رژیم، محکوم و یک گناه بزرگ و خطای تاریخی به شمار رفته و با حمایت از رزمندگان مقاومت اسلامی در فلسطین، لبنان و دیگر بلاد اسلامی عزم و اراده خود را در تسریع تحقق پیش‌بینی مقام معظم رهبری در محو غده سرطانی اسرائیل از منطقه تا ۲۵سال دیگر نشان خواهند داد.

من الله التوفیق و هو المستعان

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین- نهاد ریاست جمهوری

۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۷

۲۳ رمضان المبارک ۱۴۳۹» 

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here