ششمین دوره همایش اسپورت اکورد با حضور فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی آغاز شد

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی(IZSF)، برگزاری ششمین دوره همایش جهانی اسپورت اکورد با شعار «جایی برای ملاقات ورزش» از صبح امروزف سه‌شنبه در شهر بانکوک تایلند شروع شد.

در این دوره، بیش از ۹۰ فدراسیون بین المللی، ۱۳۵ شهر میزبان یا درخواست ‌کننده میزبانی رویدادهای جهانی و بین المللی و بیش از ۳۰۰ شخصیت جهانی ورزش حضور دارند که به رایزنی در مورد مطالب روز می‌پردازند.

در این دوره، همزمان نشست مجمع عمومی آسویف (انجمن فدراسیون‌های ورزشی المپیک تابستانی) برگزار شد که تصمیمات مهمی را نیز درباره آینده ورزش جهان اتخاذ کرد. جلسات سالیانه گایسف (انجمن جهانی فدراسیون‌های بین المللی ورزش) نیز که برگزار کننده این همایش است، در بانکوک برپا شد.

نکته قابل توجه این است که برای اولین بار فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به صورت رسمی در این رویداد مهم شرکت کرده است. این فدراسیون با در اختیار گرفتن غرفه مستقل و ارائه بسته‌های مختلف صوتی، تصویری و چاپی، اقدامات انجام شده در سال‌های گذشته و برنامه‌های آینده را برای مقامات بین المللی و حاضران در این همایش تشریح کرده است.

بر این اساس، فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گام مهمی در راستای گسترش مراودات جهانی و حضور در مجامع موثر ورزش را برداشته تا بتواند در آینده حضور رسمی در مسابقات قاره‌ای مانند بازی‌های آسیایی و … داشته و بتواند آماده به رسمیت شناخته شدن توسط کمیته بین المللی المپیک شود.

این همایش جهانی که با حضور روسای کمیته بین المللی المپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک، فدراسیون‌های بین المللی ورزشی و کارشناسان ارشد ورزش برداشته در تایلند برگزار می‌شود، موجب ارتقای سطح و جایگاه ورزش زورخانه ای خواهد شد.

«اینتارات یودبانگ توئی» ظهر امروز از غرفه فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و ورزش پهلوانی در همایش اسپورت اکورد بازدید کرد. وی اظهار داشت: این ورزش را دیده ام و آشنایی نسبی هم با آن دارم. الان که در جریان جزئیات بیشتری قرار گرفتم، علاقه‌ام بیشتر شد.

این مقام تایلندی ادامه داد: کمیته ملی المپیک ما آمادگی کاملی دارد تا همکاری های خود با این فدراسیون را در تمامی زمینه ها افزایش داده و زمینه تحولی جدی را فراهم کنیم.

جعفر المسافر معاون دبیرکل اتحادیه آسیایی جوجیتسو نیز صبح امروز از غرفه فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی بازدید کرد. وی که شناخت کاملی از این ورزش و اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر داشت، عنوان کرد: این ورزش جایگاه ویژه ای در آسیای میانه دارد و در فرهنگ آنها حضور دارد.

المسافر ادامه داد: اکنون که می‌بینم ورزش‌های زورخانه‌ای در تمام قاره آسیا و آفریقا توسعه یافته، نشان می دهد می‌توان انتظار داشت که اتفاقات ویژه ای در آینده برای این فدراسیون روی دهد.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here