توسعه منطقه آزاد ارس به معنی توسعه استان و شمالغرب کشور است

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری مهرمحمد حسن نژاد عصر امروز پنج شنبه در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی اقتصادی کشور با مسئولین آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس و ستاد اقتصادی مقاومتی ارس اظهار داشت: منطقه آزاد ارس میزبان عالی رتبه ترین تیم اقتصادی کشور بوده و امیدواریم با عنایات مسئولان موانع و مشکلات سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ارس رفع شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: توسعه منطقه آزاد ارس، به معنی توسعه استان آذربایجان شرقی و شمالغرب کشور است.

وی با تاکید بر اینکه تفکر بسیاری از مسئولان کشور از مناطق آزاد مبتنی بر واقعیات نیست که منطقه آزاد ارس می تواند به توسعه استان منجر شود، گفت: بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و مسئولان ارشد اقتصاد کشور می تواند ذهنیت منفی نسبت به مناطق آزاد را تغییر دهد.

حسن نژاد اضافه کرد: در بازدید از کارخانه های ارس مشخص شد که سرمایه گذاری بسیار کلانی در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است و رفع برخی از مشکلات قابل حل مانند تامین سرمایه در گردش می تواند باعث شود که این سرمایه گذاری ها به طور کامل در مسیر رشد اقتصادی کشور به کار گرفته شود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس خاطرنشان کرد: در این بازدیدها مشخص شد که میزان اشتغال در منطقه آزاد ارس بسیار بالاست و این به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به دلیل فعالیت های منطقه آزاد ارس محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون بهترین فرصت برای اصلاح قوانین مناطق آزاد تجاری کشور است، گفت: توسعه مناطق آزاد تجاری ارس منوط به تفکر جهانی دولتمردان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی قوانین که در سایر مناطق آزاد تجاری کشور وجود دارد منطقه آزاد ارس از آنها نیز محروم است به طوری که برخی معافیت های مالیاتی شامل سایر مناطق آزاد تجاری شده ولی متاسفانه ارس از این معافیت ها محروم مانده است.

حسن نژاد با انتقاد از اینکه ارس به عنوان منطقه آزاد تجاری مطرح است اما مردم از آوردن کالای مسافر محروم هستند، بیان داشت: با تغییر سلیقه ای قوانین مردم بیش از همه متضرر شده اند و در این میان توصیه ما به دولتی ها پایبندی به قوانین است.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here