افغانستان خواستار ایجاد پایگاه نظامی کوهستانی چین در مرز‌های ۲ کشور شد

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم، «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان که سفر سه روزه‌اش به چین امروز پایان می‌یابد در توئیتر خود اعلام کرد که در دیدار با مقامات این کشور ایجاد پایگاه نظامی در مناطق کوهستانی نزدیک به مرز چین را ضروری دانست.

در این توئیت آمده است که برای نظارت و جلوگیری از فعالیت تروریست‌ها در مناطق کوهستانی در مرز مشترک دو کشور ایجاد پایگاه نظامی در مناطق کوهستانی افغانستان یک ضرورت است.

این در حالی است که چندی پیش نیز پس از سفر «طارق شاه بهرامی» وزیر خارجه افغانستان به چین گزارش‌هایی مبنی بر تمایل چین برای ایجاد پایگاه نظامی در ولایت «بدخشان» واقع در شمال شرق افغانستان منتشر شد.

وزارت دفاع چین اما گزارش‌های مربوط به تلاش چین برای ایجاد پایگاه نظامی در افغانستان را «بی‌اساس» خوانده بود..

در پی آن نیز «محمد رادمنش» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که در دسامبر سال ۲۰۱۷ کابل و پکن درباره ساخت پایگاه نظامی در مناطق کوهستانی افغانستان گفت‌وگو کرده‌اند.

وی همچنین تصریح کرد که این پایگاه توسط دولت افغانستان ایجاد خواهد شد اما دولت چین متعهد شده تا از لحاظ مالی، تسلیحاتی و آموزش نیروهای افغان کمک کند.

اتمر همچنین خواستار حمایت و تجهیز نیروهای این پایگاه توسط چین شد.

مشاور امنیت ملی افغانستان در سفر به چین با رئیس ستاد ارتش چین، مشاور امنیت ملی این کشور و همچنین وزیر خارجه آن نیز دیدار و گفت‌وگو کرده است.

.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here