لرستان|نظافت عمومی رایگان جایگزین حبس برای یک جوان کوهدشتی شد

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم از کوهدشت، احکام جایگزین حبس یکی از نتایج قانون جدید مجازات اسلامی بوده که در سال ۹۲ به تصویب رسیده است که بر اساس این قانون، قضات کشور برای احکام حبس مرتکبان جرائم عمدی که حداکثر مجازات قانونی آ‌ن‌ها سه ماه حبس است، می‌توانند احکامی را جایگزین حبس کنند.

در شهرستان کوهدشت، تاکنون احکام جایگزین حبس مختلفی از سوی قضات این شهرستان صادرشده که صدور این احکام با بازتاب گسترده‌ای در جامعه روبه‌رو بوده است.

دو هفته پیش بود که قاضی «میثم قلایی» برای یک نوجوان که متهم به اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق ایجاد هیاهو و مشارکت در تخریب اموال عمومی دولتی شده بود، حکم جایگزین حبس خواندن ۳جلد کتاب در مورد ریشه‌ها و دستاوردهای انقلاب ظرف ۶ ماه را صادر کرده بود.

در اسفندماه امسال نیز در شهرستان کوهدشت، قاضی «محمد اکبری منفرد» برای یک متهم به جرم اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق تجمیع ضایعات، حکم به خدمات عمومی رایگان داده است.

قاضی پرونده با توجه به فقدان سابقه کیفری مؤثر متهم، اقرار متهم در حین رسیدگی، اوضاع‌واحوال خاص متهم، جوان بودن و پیش‌بینی اصلاح وی، حکم حبس متهم را به انجام دادن ۵۴۸ ساعت خدمات عمومی رایگان از نوع نظافت عمومی جهت حفظ بهداشت شهر زیر نظر شهرداری کوهدشت به‌عنوان نهاد پذیرنده با نظارت واحد اجرای احکام کیفری شهرستان کوهدشت تبدیل و جایگزین کرده است.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here