رئیس جمهور افغانستان: "دولت افغانستان" صلح و جنگ را با هم به پیش می‌برد

0

رئیس جمهور افغانستان:

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری میزان، در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو طرف در خصوص مبارزه با تروریسم در افغانستان و منطقه، مبارزه با مواد مخدر و همچنان امنیت انتخابات، بحث و تبادل نظر کردند.

غنی ضمن خوش آمدید به وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا و هیات همراه اش، از کمک و همکاری‌های ایالات متحدۀ امریکا در عرصه‌های مختلف به افغانستان بخصوص در زمینۀ مبارزه با تروریسم، قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور افغانستان گفت: استراتژی ایالات متحدۀ امریکا در آسیای جنوبی و افغانستان فرصتی ایجاد کرده تا بر پروسۀ صلح تمرکز بیشتر صورت گیرد. به همین منظور، ما در کنفرانس پروسۀ کابل پیشنهاد همه‌جانبۀ صلح با طالبان و پیشنهاد مذاکرات دولت با دولت با پاکستان را ارائه کردیم.

غنی خاطرنشان کرد که دولت افغانستان برای بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان، برنامه های مشخصی را تدوین کرده است.

وی گفت: همانگونه که دولت متعهد به تلاش در راستای صلح دارد، نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخاطر دفاع از وطن و مردم به مبارزۀ شان ادامه می‌دهند.

در این دیدار، جیمز ماتیس وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا از شجاعت و فداکاری نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت، تشکر کرد.

وی گفت که ایالات متحدۀ امریکا از پیشنهاد صلح افغانستان با طالبان و پیشنهاد مذاکرات دولت با دولت با پاکستان در کنفرانس پروسۀ کابل و همچنان برگشت مهاجرین افغان، پشتیبانی می‌کند.

وزیر دفاع امریکا افزود که پیشنهاد دولت افغانستان در کنفرانس پروسۀ کابل در رابطه به صلح، نه تنها مورد حمایت ما قرار گرفته، بلکه تمام دنیا از آن حمایت می نماید تا جامۀ عمل پوشیده و منتج به صلح پایدار در افغانستان شود.

جیمز ماتیس یکبار دیگر از ادامۀ حمایت‌های کشورش به افغانستان تا سرکوب کامل تروریسم به عنوان دشمن مشترک، تاکید کرد.

در این دیدار، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی، ضمن خوش آمدید به وزیر دفاع امریکا و هیات همراه اش، از همکاری‌های آن کشور با افغانستان در عرصه های مختلف به ویژه در بخش نظامی، تشکر کرد و ادامه آن را برای مبارزه علیه دشمن مشترک، مهم دانست.

به نوشته ارگ، وی افزود که حمایت از پروسه صلح و نیروهای امنیتی و دفاعی، در زمینۀ آوردن صلح پایدار در افغانستان، اهمیت خاص دارد.

/

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here