شیطان با ایجاد بی اعتمادی انسان را پیرو دشمن می کند/مودت داشته باشید تا فریب نخورید

0

حجت الاسلام والسلمین محمد خوش نظر کارشناس علوم قرآنی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری میزان درباره مودت و محبت گفت:مودت مرحله ای از دوستی است اما محبت، دوستی شدیدتر و بالاتری را شامل می شود.

وی در همین راستا افزود: از نشانه های محبت، الگو گرفتن و اطاعت کردن است؛ اما مودت که در واقع حداقل است در ارتباط با کسانی است که ما قصد پیروی کردن از ایشان را نداریم.

مودت

حجت الاسلام و المسلمین خوش نظر درباره مودت در آیات قرآن، اظهار کرد: در آیات قرآنی فرمایش شده با مشرکینی که با شما سر جنگ ندارند ابراز مودت کنید، چون مودت نیازی نیست که حتما با تبعیت و پیروی همراه باشد. ما با کسانی که لزومی ندارد از آنها پیروی کنیم، نیز می توانیم مودت داشته باشیم؛ اما نسبت به کسی که قصد پیروی داریم باید هم مودت و بالاتر از آن محبت داشته باشیم.

این کارشناس علوم قرآنی با اشاره به محبت و مودت به ائمه(ع) بیان کرد: مودت کمترین چیزی است که ما می توانیم نسبت به اهل بیت(ع) داشته باشیم و اگر پیرو راه آنها باشیم یعنی به آنها محبت داریم.

حجت الاسلام و المسلمین خوش نظر درباره رابطه مودت و محبت و نفوذ شیطان، اظهار کرد: شیطان در ابتدا با ایجاد بدبینی قصد ایجاد بی اعتمادی در روابط را دارد؛ سپس اعتماد به دشمن را ایجاد می کند و بعد از آن انسان به راحتی از دشمن پیروی خواهد کرد.

این کارشناس علوم قرآنی درباره مودت حضرت زهرا(س) به ولایت نیز خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) الگوی مودت و محبت نسبت به دین و کتاب خدا، پیغمبر(ص) و ولی خدا است و تمام سختی هایی که ایشان در راه ولایت متحمل شدند، نشات گرفته از مودت و محبت است.

مودت

حجت الاسلام و المسلمین خوش نظر خاطرنشان کرد: مودت حضرت زهرا(س) از امیرالمومنین(ع) به دلیل همسر بودن ایشان نبود. فداکاری ایشان مربوط می شود به حقی که بعد از رحلت پیامبر (ص) از امیرالمومنین(ع) غصب شده بود و  ایشان برای دفاع از ولایت پیش قدم شدند. 

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here