دومین یادواره ملی شهدای ادیان توحیدی کشور برگزار شد

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری مهر، دومین یادواره شهدای ادیان توحیدی استان تهران، بعد از ظهر پنج شنبه و با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین در آرامستان آشوریان استان تهران در اسلامشهر برگزار شد.

فرماندار اسلامشهر در این مراسم طی سخنانی به خبرنگار مهر گفت: شهدا بر فراز قله رفیع ایثار و جان فشانی می درخشد و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران به پاس دلاوری های شهدا به اهتزاز درآمده است.

امیراله حقیقی افزود: شهدا با خون مطهر خود امنیت و استقلال کشورمان را رقم زدند و مراسم امروز تجدید میثاقی با اسوه های مقاومت است.

وی افزود: این مراسم برای دومین سال است، که اجرا می شود و در این مراسم علاوه بر یادواره شهدای ادیان توحیدی، نمایشگاه عکس و گلباران مزار این شهدا نیز اجرا می شود.

در این مراسم، جمعی از خانواده های شهدای ادیان توحیدی و نمایندگان اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و محلی حضور داشتند.

در آیین بزرگداشت شهدای ادیان توحیدی، از تعدادی از خانواده های این شهدا، قدردانی شد.

بر اساس این گزارش، پیروان ادیان توحیدی در استان تهران در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ۶۰ شهید سرافراز تقدیم کشور کرده اند.

در مراسم فوق علاوه بر غبارروبی مزار شهدای مطهر و تجلیل از خانواده های شهدا، شرکت کنندگان به مقام شامخ شهدای تئحیدی ادای احترام کردند.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here