اشتراک نرم‌افزارهای iOS و مک در ۲۰۱۸

0
اشتراک-نرم‌افزارهای-iOS-و-مک-در-2018

زمان‌بندی پروژه بلندپروازانه اپل تعیین شد

اشتراک نرم‌افزارهای iOS و مک در ۲۰۱۸

به گزارش آنیکال به نقل از سیناپرس: شرکت اپل که چندی پیش اعلام کرده بود قرار است تا برنامه‌های سیستم عامل‌های خود را به‌صورت مشترک به بازار عرضه کند، سال ۲۰۱۸ را به‌عنوان سال شروع این فرایند تعیین کرده است.

شرکت اپل با عرضه کردن سیستم عامل iOS نسخه ۱۱ بسیاری از مشکلات پیشین را حل کرده است و البته با مشکلات عدیده جدیدی نیز روبرو شده است. بااین‌وجود یکی از مهم‌ترین اخبار این کمپانی در سال گذشته، اعلان رسمی پروژه تطبیق نرم‌افزارهای دو سیستم عامل همراه و دسکتاپ آن‌ها یعنی iOS و مک بوده است.

بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که این قابلیت‌ها برای نسخه ۱۲ از سیستم عامل iOS در دسترس خواهند بود ولی شرایط جدید نشان از آن دارند که این اتفاق پیش از عرضه iOS 12 انجام خواهد شد.بر اساس اطلاعات منتشرشده، اپل بسیاری از قابلیت‌های ویژه ممکن برای دستگاه‌های خود را به عرضه سیستم عامل iOS 12 موکول کرده است. بااین‌حال این سیستم عامل که در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد، نخستین میزبان پروژه نرم‌افزارهای اشتراکی بین مک و iOS نخواهد بود.

تماس‌های انجام شده با شرکت اپل با پاسخ این کمپانی و تائید این موضوع همراه بوده است و به‌این‌ترتیب در طول سال جاری شاهد ترکیب شدن نرم‌افزارهای همراه و دسکتاپی اپل خواهیم بود. البته شرکت مایکروسافت نیز پیش‌ازاین برای ارائه تجربه‌ای مشابه تلاش کرده بود ولی در عمل با شکستی مفتضحانه به کار خود پایان داد.

بااین‌وجود پروژه اپل که بانام مارزیپان (Marzipan) شناخته می‌شود، بسیار حساب شده تر از پروژه مایکروسافت به نظر می‌رسد و برنامه‌ریزی آغاز آن برای پاییز سال ۲۰۱۸ انجام شده است. به‌این‌ترتیب برای کسب تجربه یاد شده و به آزمون نهادن کیفیت آن باید به مدت ۱۰ تا ۱۱ ماه منتظر بمانیم.

منبع: Cnet

ترجمه: آناهیتا عیوض خانی

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here