اراک| ۲۰ شهیدگمنام در استان مرکزی تشییع و تدفین می‌شود

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، ۳۰۰ شهید تفحص شده دوران دفاع مقدس همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) و ایام فاطمیه در سطح کشور تشییع و تدفین می‌شود.

سرزمین آفتاب، زادگاه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز از جمله استان‌هایی است که در این ایام میزبان سربازان گمنام حضرت روح‌الله(ره) می‌شود.

۱۰ نقطه از استان مرکزی میزبان ۲۰ شهید تازه تفحص شده، می‌شود

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در دهه دوم فاطمیه امسال، ۱۰ نقطه از استان مرکزی میزبان ۲۰ شهید تازه تفحص شده، می‌شود.

سردار سیدمحمد باقرزاده با اشاره به تشییع و تدفین شهدای گمنام در استان مرکزی اظهار داشت: هم‌زمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) در آغاز اسفند امسال، پیکر ۳۰۰ شهید دفاع مقدس، شهدای گمنام و شناسایی شده در ۲۹ استان کشور تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

وی بیان کرد: از میان شهدای تفحص شده، ۳۴ شهید گمنام با آزمایشات DNA شناسایی شده‌اند که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این ایام، ۱۰ نقطه از استان مرکزی میزبان پیکر ۲۰ شهید دفاع مقدس است.

باقرزاده خاطرنشان کرد: تاکنون محل خاکسپاری و جانمایی تدفین شهدا در شهرهای زاویه، خشکرود، رازقان از توابع شهرستان زرندیه، غرق آباد ساوه، حوزه جامعه‌المصطفی آشتیان، تلخاب و خنجین فراهان مورد بازدید قرار گرفته است.

شهرستان ساوه و زرندیه میزبان شهدای گمنام دفاع مقدس می‌شود

نماینده اداره کل حفظ  آثار و نشر  ارزش‌های دفاع مقدس ساوه و زرندیه نیز با اشاره به تشییع و تدفین شهدای گمنام در ساوه و زرندیه گفت: کار جانمایی تدفین شهدای گمنام در این دو شهرستان انجام شده است. 

سرهنگ شریف با اشاره به حضور مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در شناسایی و موقعیت‌سنجی محل تدفین شهدای گمنام افزود: قرار است ۸ شهید گمنام در ۴ نقطه شهرستان های ساوه و زرندیه تشییع و تدفین شوند. 

وی بیان کرد: این شهدا تا ۱۱ اسفند ماه همزمان با رحلت حضرت ام‌البنین(س) و روز تجلیل از مادران شهدا در شهرهای غرق آباد، رازقان، خشکرود و زاویه  همزمان در سراسر کشور و با حضور مردم تشییع و تدفین می‌شود. 

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here