آمریکا چاره‌ای جز خروج از افغانستان ندارد/تا پایان اشغال به مبارزه ادامه می‌دهیم

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم، گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای به شانزدهمین سالگرد حمله آمریکا واکنش نشان داد و این حمله را ناشی از سیاست تجاوز و اشغال دانست.

در بیانیه‌ طالبان آمده است که آمریکا ۱۶ سال قبل با حمله هوایی و زمینی به حریم افغانستان، کشتار مردم در این کشور را با راه اندازی جنگی نامشروع آغاز کرد.

این گروه تاکید کرد که عامل حمله و جنگ در افغانستان سیاست متکبرانه آمریکا و تلاش برای استعمار سایر کشورها است که هیچ توجیه منطقی ندارد.

بر اساس بیانیه طالبان، با وجود  کشته شدن هزاران و نفر و میلیون‌ها آواره اما در ۱۶ سال گذشته روحیه استعمار ستیزی و عزم راسخ افغان‌ها ثابت شده است و به روحیه خستگی ناپذیری برای مبارزه دست یافته‌اند.

طالبان در بیانیه خود گفته‌ که در ۱۶ سال گذشته، این گروه بخش بزرگی از خاک افغانستان را از وجود استعمار پاک کرده است و  با افزایش انسجام قدرت بیشتری یافته است.

این گروه تصریح کرد: هرچه آمریکا جنگ را در افغانستان طولانی‌تر کند، در نهایت چاره‌ای جز فرار از این کشور نخواهد داشت زیرا مردم افغانستان خستگی ناپذیرند و به مبارزه ادامه می‌دهند.

بیانیه می‌افزاید: آمریکا این حقیقت را درک کند که به آزادی سایر ملت‌ها احترام بگذارد. طولانی‌ترین جنگ تاریخ خود را بیش از این ادامه ندهد و به جای استفاده از زور از عقل و منطق استفاده کند.

طالبان در این بیانیه تاکید کرد: در اخراج نیروهای آمریکایی تصمیم جدی دارد و دفاع از آزادی، اراده، نظام اسلامی و مردم افغانستان حق مسلم این گروه است، جوانان بسیاری آماده جان فشانی هستند و ما تا زمانی که نظام اسلامی را در افغانستان برقرار نکنیم دست از مبارزه برنخواهیم داشت.

 .

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here