۲۴۵ مقاله به دبیرخانه همایش در سیستان و بلوچستان ارسال شده است

0

به گزارشخبرگزاری تسنیم از زاهدان، مسعود مرادی صبح امروز در همایش “نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس در صدمین سالگرد مبارزات مردم این خطه علیه استکبار انگلیس” در تالار “فردوسی” دانشگاه سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: ۲۴۵ مقاله به دبیرخانه همایش در سیستان و بلوچستان ارسال شد که پس از داوری ۱۰۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفته است و مقالات برگزیده جهت استفاده علاقه‌مندان در قالب کتاب به چاپ می‌رسد.

دبیر همایش “نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس” با اشاره به اینکه ارتقای دانش و خرد تاریخی نسبت به قوم بلوچ هدف علمی این همایش است گفت: ارتقای سطح همبستگی ملی، تقویت وحدت و ایجاد بسترهای فرهنگی ارتقای امنیت ملی دیگر اهداف مهمی است که در برگزاری این همایش دنبال می‌شود که امیدواریم محقق شود.

وی بیان کرد: تاکنون تاریخ قوم بلوچ به نحو شایسته بررسی و معرفی نشده و بخشی از تاریخ این قوم بزرگ و دلیرمغفول مانده چرا که بخشی از اسناد تاریخی به ویژه در زمان مبارزات قوم بلوچ با استعمارگران انگلیس از اسناد به جا مانده از افسران انگلیسی استخراج شده که بی‌شک مغرضانه نوشته شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: حماسه‌های قوم بلوچ در “تنگه نالک، گشت، نبرد گورستانی و چابهار” همواره به عنوان یک حماسه بزرگ در طول تاریخ ایران اسلامی ماندگار است و باید بیش از این به مردم شریف کشور و حتی دنیا معرفی شود.

دبیر همایش “نقش مردم بلوچستان در استکبارستیزی و دفاع مقدس” افزود: این همایش کامی مثبت در راستای معرفی بخشی از تاریخ قوم بلوچ است که امیدواریم همایش‌هایی از این دست ادامه پیدا کند.

/

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here