فقر و بیکاری ریشه بسیاری از جرائم است

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی رئیس دادگستری شهرستان زرند در حاشیه بازدید از کارگاههای مرکز اموزش فنی و حرفه ای زرند با بیان اینکه  فقر و بیکاری،ریشه بسیاری از جرائم است،گفت:رونق کارگاه های تولیدی وبنگاه های اقتصادی در جهت اشتغالزایی جوانان ضرورت دارد.

وی افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر و فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای  از نیازهای اساسی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

رئیس دادگستری شهرستان زرند  با اشاره به اینکه یکی از دغدغه ها و معضلات مهم جامعه بیکاری جوانان به ویژه قشر تحصیل کرده می باشد ، عنوان کرد: متاسفانه افزایش تحصیلات آکادمیک باعث افزایش انتظارات جوانان  شده است و این مهم باعث عدم گرایش نسل جدید  به سمت خوداشتغالی و مشاغل کارگری گردیده است.

این مقام قضائی ادامه داد: در صورتی که جوانان ما همراه با تحصیل خود از مقطع متوسطه به یادگیری فنون و مهارت بپردازند بدون شک شاهد رشد بیکاری و به دنبال آن آسیب های اجتماعی نخواهیم بود

وی خاطر نشان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای در زمینه توانمندی جوانان می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد.

حجت الاسلام محمدی ضمن تقدیر از خدمات ارزنده مجموعه ی فنی و حرفه ای شهرستان گفت: در بخش دولتی و خصوصی، کارگاههای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای بستر مناسبی جهت توانمندسازی جوانان فراهم کرده است.

 

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here