خودروهای وارداتی چگونه تعیین قیمت می شوند؟

0

خودروهای وارداتی چگونه تعیین قیمت می شوند؟

 

به گزارش آنیکال به نقل از به گزارش آنیکال به نقل از ایران خبر، پس از آنکه هر خودروی وارداتی بر اساس لیست قیمتی گمرک، ارزش‌گذاری شد، برای هر خودرو بسته به حجم موتور آن درصدی از ارزش مشخص‌شده آن، به عنوان تعرفه اعمال می‌شود.

بر این اساس، با توجه به جدول مقررات صادرات و واردات، به طور کلی خودروهای سواری کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۲۹۰ طبقه‌بندی می‌شوند و واردات این خودروها مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی است.

همچنین واردات خودروهای سواری بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۱۹ طبقه‌بندی شده و مشمول ۴۰ درصد حقوق و عوارض گمرکی می‌شود.

خودروهای سواری از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی هم در ردیف تعرفه‌ای ۸۷۰۳۲۳۲۹ طبقه‌بندی می‌شوند که این دسته از خودروها نسبت به دو ردیف قبلی، از ۱۵ درصد تعرفه بالاتری برخوردارند و مشمول ۵۵ درصد حقوق و عوارض گمرکی می‌شوند.

واردات خودروهای سواری بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز کماکان بر اساس مصوبه هیات وزیران ممنوع است، اما سایر خودروها علاوه بر تعرفه و عوارض، مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و چهار درصد مالیات علی‌الحساب است.

قیمت خوردهای وارداتی براساس ارزش‌ خودرو و همراه با کرایه حمل محاسبه می‌شود و واردات تمام خودروها در گام اول نیاز به مجوز ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد.

با توجه به موارد مذکور و لیست قیمت خودروهای مختلف هیوندای که وارد ایران می‌شوند، ارزش گمرکی و ارزش وارداتی این خودروها به کشور به شرح جدول زیر است که تمامی قیمت‌ها بر پایه دلار آمریکا است.

 

مدل خودرو قیمت تحویل روی کشتی هزینه حمل دریایی ارزش و هزینه حمل تعرفه ارزش کل با احتساب تعرفه
i۲۰ ۱۴۰۰cc ۱۲۰۲۵ ۵۲۵ ۱۲۵۵۰ ۴۰ ۱۷۵۷۰
Accent ۱۶۰۰cc ۱۲۷۰۰ ۶۵۰ ۱۳۳۵۰ ۴۰ ۱۸۶۹۰
Elantra ۱۸۰۰cc ۱۶۰۰۰ ۷۰۰ ۱۶۷۰۰ ۴۰ ۲۳۳۸۰
Veloster ۱۶۰۰cc ۱۶۳۰۰ ۷۷۰ ۱۷۰۷۰ ۴۰ ۲۳۸۹۸
i۳۰ ۲۰۰۰cc ۱۷۸۳۰ ۶۷۰ ۱۸۵۰۰ ۵۵ ۲۸۶۷۵
۱۹۴۵۰ ۱۰۵۰ ۲۰۵۰۰ ۵۵ ۳۱۷۷۵
IX۳۵ (Tucson) ۲۴۰۰cc ۲۰۶۵۰ ۷۵۰ ۲۱۴۰۰ ۵۵ ۳۳۱۷۰
Sonata ۲۴۰۰cc ۲۳۲۳۰ ۷۲۰ ۲۳۹۵۰ ۵۵ ۳۷۱۲۲.۵
i۴۰ sedan ۲۰۰۰cc ۲۴۴۵۰ ۸۰۰ ۲۵۲۵۰ ۵۵ ۳۹۱۳۷.۵
i۴۰ station wagon ۲۰۰۰cc ۲۵۸۸۰ ۸۲۰ ۲۶۷۰۰ ۵۵ ۴۱۳۸۵
Santafe ۲۴۰۰cc ۲۵۵۵۰ ۹۰۰ ۲۶۴۵۰ ۵۵ ۴۰۹۹۷.۵

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here