برپایی کنفرانس بین‌المللی «مدیریت فناوری» در پژوهشگاه صنعت نفت

0
برپایی-کنفرانس-بین‌المللی-«مدیریت-فناوری»-در-پژوهشگاه-صنعت-نفت

برپایی کنفرانس بین‌المللی «مدیریت فناوری» در پژوهشگاه صنعت نفت

به گزارش آنیکال به نقل از سیناپرس: ششمین کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری در روزهای ۱۷ و ۱۸ آذرماه امسال برگزار می‌شود.

منوچهر منطقی، رییس ششمین کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری در خصوص جزییات برگزاری این کنفرانس، گفت: این کنفراس بین‌المللی و ملی، امسال با شعار «یادگیری فناورانه و رقابت پذیری در عصر تعاملات بین‌المللی» در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: دوره‌های قبلی این کنفرانس با حضور مقامات عالی‌رتبه علمی و فناوری و با مشارکت بیش از ۷۰۰ نفر از مدیران، کارشناسان و متخصصان مدیریت فناوری داخلی و بیش از ۴۰ نفر از صاحبنظران خارجی برگزار شد و دستاوردهای قابل توجهی داشت.

به گفته منطقی، ارائه مقالات در دو بخش پوستر و شفاهی در قالب محورهای موضوعی، برگزاری پانل‌ها و نشست‌های تخصصی با مدیریت صنایع و تمرکز بر مسائل چالشی و روز کشور و همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی به صورت عرضه محور و تقاضا محور از دیگر برنامه‌های این کنفرانس است.

رییس مرکز ملی فضایی ایران تصریح کرد: پانل تخصصی مرکز ملی فضایی تحت عنوان همکاری‌های بین‌المللی جهت توسعه کاربری فناوری‌های فضایی با هدف توسعه اقتصادی کشور در ششمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری ارائه می‌شود.

منطقی با اشاره به محورهای ویژه این کنفرانس گفت: یادگیری فناورانه و رقابت‌پذیر در بستر تحولات کلان ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، توسعه فناوری، تولید و عرضه محصولات و خدمات فناورانه با جهت‌گیری صادراتی، ظرفیت جذب و یادگیری فناورانه بنگاه‌های ایرانی و فرصت‌ها و تهدیدهای تعاملات بین‌المللی و راهبری هوشمندانه فعالیت‌های دانش‌بنیان با استفاده از تجارب گذشته و مبتنی بر شرایط جدید کشور محورهای ویژه کنفرانس بین‌المللی و دهمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: محورهای تخصصی این کنفرانس نیز شامل مدیریت راهبری فناوری، مدیریت همکاری‌های راهبردی و انتقال فناورانه، مدیریت مالکیت فکری، مدیریت پژوهش و توسعه، مدیریت نوآوری و توسعه محصولات جدید، مدیریت نوآوری خدماتی، مدیریت دانش در خدمت توسعه فناوری و نوآوری باز و شبکه‌های نوآوری می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منطقی تصریح کرد: همچنین تجاری‌سازی دانش و فناوری، کارآفرینی فناورانه، نهادهای تسهیل‌گر نوآوری، تامین مالی نوآوری و توسعه فناوری، آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری، ارزیابی فناوری، هوشمندی فناوری، سیاستگذاری فناوری و نوآوری، نظام نوآوری ملی، بخشی و فناورانه، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فناوری و نقش آن در توسعه پایدار، آموزش در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری، پژوهش در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری و دیپلماسی فناوری از دیگر محورهای تخصصی این کنفرانس است که با پشتیبانی ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی وفناوری و مرکز ملی فضایی ایران برگزار می شود.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here