ابراز امیدواری لاوروف برای فیصله دادن به نبرد حلب طی روزهای آینده

0

به گزارش آنیکال به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه گفت: امیدواریم که نبرد حلب طی دو یا سه روز آینده حل شود.

لاوروف افزود: عناصر مسلح طی دو یا سه روز آینده، به مقاومت خود پایان خواهند داد.

وزیر خارجه روسیه افزود که مذاکره با واشنگتن درباره سوریه، نشست‌هایی بی فایده است.

وی طی سخنانی در جمع شرکت کنندگان در همایش گفتگو به منظور آینده در مسکو گفت: روسیه با همه گروه‌های مسلح به جز گروه تروریستی داعش و گروه تروریستی النصره مذاکره می‌کند.

لاوروف با بیان اینکه روسیه با همه دولت‌های منطقه گفتگو می‌کند، گفت: همکاری با ترکیه درباره سوریه باید بیشتر فعال باشد.

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه این کشور غیرنظامیان را به خروج از حلب مجبور کرده است را تکذیب کرد.

وی گفت: موضع واشنگتن در مذاکرات با روسیه درباره سوریه به‌گونه‌ای است که می‌خواهد گروه تروریستی النصره صدمه نرسد.

لاوروف افزود: آمریکایی‌ها همچنان با همه راه‌ها از ضربه خوردن به هدف قرار دادن تروریست‌‌های جبهه‌ النصره جلوگیری می‌کند. و این به معنا است که بعد از تشکیل القاعده آمریکایی‌ها از روی قصد یا ناآگاهانه برای خلق گروه تروریستی وحشی دیگری که همان اقدامات تروریستی وحشتناک را در سراسر جهان انجام می‌دهد کمک می‌کند.

پیش از این مرکز حمیمیم در گزارشی از خارج‌شدن ۶هزار غیرنظامی از حلب طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده بود.

«ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز سه‌شنبه‌شب در نشست شورای امنیت گفت: «طی ساعات گذشته به گزارش‌هایی دست یافتیم که حکایت از آن دارد که فعالیت‌های نظامی در شرق حلب متوقف شده است… قطعاً متوقف شده است… دولت سوریه سیطره خود بر شرق حلب را تثبیت کرد».

نبرد حلب یکی از بدترین نبردهایی بود که به عرصه‌ای برای رویارویی قدرت‌های منطقه و جهانی بدل شد، و در نهایت این نبرد با پیروزی نیروهای ارتش سوریه و ائتلاف نظامی روسیه، ایران و حزب‌الله لبنان به پایان رسید.

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here