آقای آخوندی! برای تسلی خاطر بازماندگان حادثه ریلی سمنان استعفا دهید

0

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ۲۴ آذر) در جریان بررسی گزارش کمیسیون عمران مجلس درباره حادثه قطار سمنان در صحن علنی گفت: آقای آخوندی! اگر خانواده شما هم در این حادثه جان باخته بودند اینطور خونسرد و ساده از کنار این مسئله عبور می‌کردید یا اینکه نمایندگان مجلس را مقصر می‌دانستید؟

وی افزود: البته ما هم تقصیر داریم که پول می‌دهیم و نظارت نمی‌کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه امروز بحث کشته شدن ۵۰ نفر انسان با شرف و متدین مطرح است، اظهار کرد: فراکسیونهای کارگری و مناطق ترک‌نشینان تا آخرین مرحله استیضاح و سؤال از وزیر راه، پیگیر اقدامات مقامات عالیرتبه قضایی خواهند بود.

قاضی‌پور خطاب به وزیر راه گفت: آقای آخوندی! اگر حادثه‌ای در یک کارگاه رخ دهد اولین کسی را که مورد مواخذه قرار می‌دهند، رئیس کارگاه است. مانند حادثه‌ای که در شرکت ایران خودرو رخ داد و منجر به کشته شدن ۵ نفر از کارگران ایران خودرو شد و ما مدیر عامل وقت ایران خودرو را مورد مواخذه قرار دادیم. پس شما تصور نکنید که این برخورد یک برخورد غیرعادی است.

وی با اشاره به حادثه انفجار قطار نیشابور در سال ۸۲، تصریح کرد: اگر وزیر راه وقت استعفا می‌داد یا رئیس جمهور وقت او را عزل می‌کرد، امروز شاهد اینگونه اتفاقات در کشور نبودیم. آیا ما می‌توانیم از خون این همه آدم بگذریم و آیا این خونها بر ضمه شما نیست؟ شما بهتر بود روز اول استعفا می‌دادید و هنوز هم برای این کار دیر نشده و بهتر است برای تسلی خاطر بازماندگان هر چه زودتر استعفا دهید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه برای صدور دستور ورود دادستانی سمنان به موضوع گفت: فراکسیونهای کارگری و مناطق ترک‌نشین مجلس هر دو مصر در پیگیری برخورد با عاملان این حادثه هستند و در این موضوع برخورد با نیروهای پایین‌دست مد نظر آنها نیست بلکه خواستار برخورد با کله‌گنده‌هایی هستند که باید به فکر جلوگیری از بروز اینگونه حوادث می‌بودند.

/

گردآوری : گروه خبری آنیکال

۰

ارسال نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here